پوره توت فرنگی:
۱-برای درست کردن این مافین ابتدا پوره توت فرنگی را آماده کنید، برای این منظور توت فرنگی ها را شسته، دم های آنها را گرفته و در غذاساز یا مخلوط کن بریزید. شکر را هم اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.
۲-پوره را در قابلمه کوچک لعابی ریخته روی حرارت بگذارید و هم بزنید. بعد آرد ذرت را اضافه کنید و دوباره هم زدن را ادامه دهید تا سس غلیظی به دست بیاید. بعد از غلیظ شدن، پوره را از روی حرارت برداشته و بگذارید تا خنک شود.
نکته:اضافه کردن آرد ذرت در اینجا برای غلیظ شدن پوره توت فرنگی است.
۱_کره را در دمای محیط بگذارید تا نرم شود. پودر شکر و کره نرم شده را در کاسه ای بزرگ بریزید و با همزن خوب بزنید تا پوک و سفید شود. وانیل را هم به آن اضافه کنید و کمی دیگر هم بزنید.
۲_تخم مرغ ها را یکی یکی به مواد بالا اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. وقتی محلول یکدست و سفیدی به دست آمد، پوره توت فرنگی آماده و خنک شده را به آن اضافه کرده و خوب با همزن بزنید.
۳_آرد ذرت و آرد سفید را مخلوط کرده و الک کنید تا یکدست شوند. مخلوط آرد را به مواد بالا اضافه کنید و با قاشق با کاردک مخصوص کیک پزی به آرامی هم بزنید تا گلوله های آرد از هم باز شوند و یک مخلوط یکدست و خمیر نرم و لطیفی داشته باشید.
۴_قالب مافین (یا همان کیک یزدی خودمان)را روی سطح کارتان بگذارید و کپسول‌های مافین را درون قالب بگذارید. هر کاغذ را درون یک محفظه قالب گذاشته و مقداری از مواد کیک درون آن بریزید تا حدودا دو سوم قالب پر شود.
نکته: دقت کنید نباید کاملا قالب را از مایه مافین پر کنید چون وقتی کیک پف می‌کند از قالب بیرون می‌زند.
۵_فر را با درجه حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. قالب مافین را در فر (طبقه وسط)بگذارید. مدت زمان ۲۵ دقیقه برای پخت آن ها کافیست. بعد از پخت قالب را در آورده بگذارید خنک شود. بعد از خنک شدن به آرامی مافین‌ها را با کاغذ دورشان از قالب درآورید و با توت فرنگی تازه و پودر قند و ترافل تزیین کنید.
*ترافل و کپسولهای کاغذی (کاغذ دور کیکهای کوچک)را از فروشگاهای لوازم قنادی تهیه کنید.