روغن و خاک قند و زرده تخم مرغ‌ها را مخلوط می کنیم و می زنیم تا کاملا نرم و لطیف شود. بعد سفیده تخم مرغ ها را جداگانه آنقدر می زنیم که سفت شود و از تخم مرغ زنی نریزد. آن‌گاه گلاب و سفیده تخم مرغ ها را با روغن و خاک قند مخلوط می‌کنیم.
آرد را می‌ریزیم هم می زنیم تا تمام مواد با هم مخلوط شوند این خمیر نسبت به سایر خمیرها کمی شل است و بعد از چند ساعت ماندن نرمی آن بحد کافی می شود. خمیر را در یک کیسه نایلونی می‌ریزیم و می گذاریم یک‌روز و یا ۲۴ ساعت بماند بعد خمیر را روی میز به قطر نیم سانتیمتر باز می کنیم( برای این‌که خمیر به چوب نورد نچسبد یک ورقه کاغذ نازک روغنی روی خمیر باید گذاشت) بعد با قالب‌های مخصوص گرد خمیر را می بریم و با قالب مخصوص دیگر روی آن نقشه می‌اندازیم. داخل سینی می چینیم و در فر باحرارت ۳۰۰ درجه یک ربع تا ۲۰ دقیقه می پزیم. نان‌ها باید کمی برشته شوند و رنگ آنها زیاد تغییر نکند بعد سینی را خارج می‌كنيم و بعد از سرد شدن نانها را در ظرف می چینیم .
ممکن است نان برنجی را با دست بدون قالب تهیه کنیم در این صورت از خمیر گلوله های کوچکی به اندازه یک فندق بر ميداریم و داخل دست گرد و پهن می‌کنیم( به اندازه تقریباً یک دوقرانی) و روی آن‌را با شیئ استوانه شکل( مانند انگشتانه) نقش می اندازیم و به طریق فوق طبخ می‌کنیم.