1- يك قاشق شكر را با آب‌ولرم مخلوط كرده، سپس خميرمايه را به آن اضافه كنيد. رويش را بپوشانيد و حدود 10دقيقه درجاي نسبتا گرم قرار دهيد تا عمل بيايد و پف كند.
2- شير، شكر، روغن مايع و 2 عدد تخم‌مرغ را با همزن بزنيد و بعد زنجبيل، وانيل و نمك را اضافه كنيد.
3 - آرد را كم‌كم به مواد اضافه كنيد و همزمان با آرد، خميرمايه عمل آمده را بيفزاييد. خوب مخلوط كنيد تا خميري به دست آيد كه به دست نچسبد. خمير را ورز دهيد يا آن را 100بار بكوبيد. آن را درون ظرفي گذاشته رويش را بپوشانيد و حدود يك ساعت استراحت دهيد تا حجمش دوبرابر شود.
4 - خمير را دوباره ورز دهيد تا هواي داخلش خارج شود. خمير را به اندازه‌هاي دلخواه تقسيم كرده و درون سيني‌اي كه با روغن جامد چرب كرده‌ايد بگذاريد و با دست پهنش كنيد يا با غلتك اين كار را انجام دهيد. توجه داشته باشيد كه خمير نبايد خيلي نازك شود.
5 - دوباره روي چانه‌هاي خمير را بپوشانيد و اجازه دهيد حدود 20 تا 30 دقيقه ديگر استراحت كند.
6 - بعد از استراحت دوم رومال را روي خمير بماليد، رويش طرح و شكل دلخواه‌تان را بدهيد و بعد آن را در فر از پيش گرم شده با دماي 200درجه سانتي‌گراد به مدت 30 تا 35 دقيقه قرار دهيد.
براي تهيه رومال همه مواد ذكر شده را با هم مخلوط كنيد.
نکته: 1-اگر در سيني جداگانه‌اي در فر مقداري آب بريزيد و بعد نان را بپزيد كيفيت آن بهتر مي‌شود، اين عمل رطوبت فر را تامين مي‌كند. 2- براي تهيه اين نان مي‌توانيد از آرد نان‌هاي حجيم استفاده كنيد. 3- وقتي نان از فر بيرون آمد، مقداري شكر را كارامل و با اندكي كره مخلوط كنيد و با برس روي نان بماليد.