1. آرد زا الک کرده، مایه خمیر، بهبود دهنده، نمک و شکر را اضافه کرده و مواد را با هم مخلوط کنید.
2. آب ولرم را کم کم بیافزایید و خمیر را برای 10 تا 15 دقیقه ورز دهید تا کاملا یک‌دست و یکنواخت شود سپس روغن را افزوده و برای 5 دقیقه دیگر ورز دهید تا به‌خورد خمیر رود.
3. روی خمیر را آرد پاشیده و یک نایلون روی آن به‌صورت آزاد گذاشته سپس روی ظرف را با دستمال تمیز پوشانده و برای حدود 40 تا 1 ساعت استراحت دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.
4. وقتی حجم خمیر دو برابر شد و روی خمیر شبکه‌هایی مانند لانه زنبود درست شد به خمیر برای چند دقیقه ورز ثانویه دهید و از خمیر چانه‌های 150 گرمی بگیرید و برای 4 تا 8 دقیقه استراحت دهید.
5. چانه‌ها را در سینی فر که چرب کرده‌اید با فاصله چیده و روی آن‌ها را به دلخواه کنجد پاشده و برای 30 تا 45 دقیقه استراحت دهید تا چانه‌ها حجیم شوند(بهتر است در مکانی استراحت دهید که رطوبت داشته باشد).
6. سینی چانه‌ها را در فر از قبل گرم شده با حرارت 200 تا 220 درجه سانتی‌گراد با مدت 10 تا 15 دقیقه قرار دهید تا پخته شوند. برای رنگ روی نان می‌توانید از گریل فر یا همان شعله بالای فر استفاده کنید.

* در صورتی که مایل به استفاده از کنجد هستید روی خمیر را قلم‌موی خیس شده بزنید و یا به دلخواه زرده تخم‌مرغ زده شده بزنید سپس کنجد را بپاشید تا به خمیر بچسبد.
* قبل ار گذاشتن خمیر داخل فر باید داخل فر بخار ایجاد کنید برای این کار سینی مسطح فر را طبقه پاییین فر گذاشته و وقتی فر گرم شد یک لیوان آب داخل آن ریخته تا ایجاد بخار کند و سپس سینی خمیر را داخل فر و طبقه وسط گذاشته و در فر را ببندید.
* آرد ستاره قوی‌تر از آرد سفید و معمولی می‌باشد که می‌توانید از فروشگاه‌های نان فانتزی تهیه نمایید.