مواد رو بذارید همدمای محیط بشن...فر رو روی 180 درجه روشن کنید. آرد و بیکینگ پودر رو 3 بار الک کنید. زرده و سفیده رو جدا کنید و سفیده رو با یک پنس نمک بزنید تا سفت و سفید بشه بذاریدش تو یخچال. کره که نرم و هم دمای محیط هست رو با شکر و وانیل خوب بزنید تا کرم رنگ و کمی پف بشه. زرده ها رو هم یکی یکی بهش اضافه و مخلوط کنید.
شیر رو هم اضافه و مخلوط کنید. مخلوط آرد و بكينگ پودر و سفیده ی تخم مرغ رو در سه مرحله اضافه و با لیسک آرام و به صورت دورانی مخلوط یا همون فولد کنید. مقداری از مایه رو در یک کاسه دیگر ریخته و پودر کاکائو رو بهش اضافه و مخلوط کنید و نصف آجیل و کشمش هم با مایه ی وانیلی مخلوط کنید. قالب رو چرب و آرد پاشی کنید. مایه ی وانیلی رو در قالب بریزید و روش یکم از کشمش و آجیل رو بپاشید.
مایه ی شکلاتی رو هم روی مایه ی وانیلی بریزید. بقیه ی آجیل و کشمش رو روی مایه بریزید. قالب رو به مدت 40 تا 50 دقیقه یا زمانی که خلال دندون تمیز خارج بشه در طبقه ی وسط فر بذارید. تا کیک بپزه (شما بعد از نیم ساعت حتما چک کنید)بعد از پخت کیک رو روی تری بگذارید تا خنک بشه.
من روی کیک رو گاناش ریختم.
****نکات : تا 20 دقیقه اول پخت اصلا در فر رد باز نکنید ، آجیل ها رو هم به یک قاشق غذاخوري آرد آغشته کنید که ته نشین نشن. کیک بافت سبک و خوبی داره و اون پوست مرکبات و آجیل و کشمش طعمش رو عالی میکنه.