پودر خمیر مایه را با ۲ قاشق آب گرم ( داغ نباشد ) و نصف قاشق شکر مخلوط کنید و ۵ دقیقه بگذارید بماند.
درون کاسه ای تخم مرغ ، کره آب شده ، شیر ، شکر ، خمیر مایه آماده و مقدار بسیار کمی نمک ( نوک قاشق ) مخلوط کنید سپس آرد را قاشق قاشق اضافه نمائید تا خمیر لطیفی بدست بیاید و در آخر نیز کشمش را اضافه کنید.
خمیر را پس از آماده شدن مقداری ورز دهید ( خمیر لطیف است و ممکن است کمی چسبناک باشد اما نیازی به افزودن آرد اضافه نیست ) ، نرمی خمیر باید مانند نرمی لاله گوش باشد.
خمیر را پس از اینکه کمی ورز دادید به مدت ۳ ساعت استراحت دهید ( برای استراحت دادن خمیر باید داخل کاسه ای بزرگ را چرب کنید ، خمیر را کف کاسه قرار دهید و روی آن را ۳ ساعت بپوشانید ) ، پس از این مدت زمان خمیر را به چند قسمت مساوی تقسیم کنید.
سه قسمت از خمیر را به صورت نوارهای بلندی حالت دهید سپس به صورت گیس بافت ببافید، می‌توانید انواع مدل ها مانند گل ، اشکال هندسی ، حیوانات و … را با خمیر درست کنید.
برای رومال مقداری کره آب شده و ۱ زرده تخم مرغ را مخلوط کنید و با قلم‌مو روی خمیرها بزنید ، در صورت تمایل میتوانید مقداری کنجد نیز روی آن بپاشید ، خمیرهای آماده را درون سینی فر قرار دهید و ۲۰ دقیقه به خمیرها استراحت دهید ( برای پوک شدن نان شیرمال این استراحت لازم است ).
پس از استراحت سینی را درون فری که از قبل با درجه حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت ۱۵ – ۲۰ دقیقه قرار دهید ، در پایان پخت می‌توانید گریل بالا را ۳ دقیقه روشن کنید تا روی نان ها طلایی شود ، نان ها را پس از خنک شدن سرو کنید.
نکته ها : خمیر را تا حدی باید ورز دهید که مواد با هم ترکیب شوند ، ورز دادن بیش از حد موجب خشکی خمیر و ترک خوردن نان ها خواهد شد.
در صورت تمایل می‌توانید مقدار شکر را ۲ برابر کنید ، استفاده از کشمش اختیاری می‌باشد و بجای آن از گردو هم می‌توانید استفاده کنید.