1_ قبل از هر کاری فر را روشن کنید.
2 _ چون نوع کیک اسفنجی است برای راحت تر جدا شدن کیک ، کف سینی فر را کاغذ آغشته به روغن انداخته و روی آن آرد بپاشید .
3 _ سفیده و زرده را با دقت از هم جدا کنید بهتر است که دانه دانه جدا کنید تا با هم مخلوط نشوند اگر زرده در داخل سفیده باقی بماند خوب پف نمی‌کند و کیک، اسفنجی و پفکی نمی شود.
4 _ سفیده را با همزن برقی ابتدا با دور کند و بعد با دور تند آن‌قدر بزنید که پنبه ای شده و از همزن نریزد.
5 _ شکر و وانیل و زرده تخم مرغ را هم با همزن خوب بزنید تا کشدار و به رنگ روشن در آید.
6 _ زرده را روی سفیده بریزید و به آرامی مخلوط کنید تا پف آن نخوابد. ( زیاد هم نزنید )
7 _ آرد الک شده را در دو الی سه مرتبه اضافه و باز هم به آرامی هم بزنید .
8 _ مایه را روی کاغذ روغنی به شکل مستطیل و به ضخامت یک سانتی متر پهن کنید.
9 _ سینی را روی پنجره وسط فر با حرارت 180 درجه يانتي گراد و به مدت 30 دقیقه بگذارید( بهتر است که در دقایق آخر از پشت شیشه فر نگاهی به کیک انداخته و کیک را بررسی کنید ممکن است ضخامت کیک این زمان پخت داده شده را تغییر دهد و برای پخت نیاز به مدت زمان کمتر یا بیشتری داشته باشد).
10 _ سینی را از فر درآورده و برای اینکه دستتان نسوزد روی یک حوله مرطوب همراه با کاغذ رول کنید و در حین رول کردن کاغذ را جدا کنید و با همان کاغذ در اطراف رول در یخچال بگذارید تا زمانی که سرد شود.
11 _ کیک را از یخچال در آورده و روی کیک یک لایه بستنی بریزید.
12 _ کیک و بستنی را با هم رول کرده و در فریزر بگذارید.
13 _ آخرین مرحله تزئین کیک است. با استفاده از یک لایه بستنی از نوع و رنگی غیر از بستنی که داخل رول است سطح رول را بپوشانید و یا با شکلات آب کرده یا خامه و یا هر نوع تزئینی که دوست دارید و رول را زیبا تزئین کنید.
۱۴ـ هنگام برش بهتر است کارد را با آب خیس کنید و ابتدا دوسر رول را که کمی نا منظم است برش داده و نوش جان کنید و سپس رول را به قطعات یکسان برش دهید با این رول بسته به ضخامت برش ها ۸ الی ۱۰ قطعه کیک و بستنی برای همین تعداد مهمان حاضر و آماده کنید.