طرز تهیه : ابتدا برای تهیه اب کوفته درون قابلمه ای اب ، پیاز داغ ، رب گوجه فرنگی ، کمی ادویه ، دارچین ، گل سرخ ، کمی مرزه و تره خرد شده بریزید و بگذارید جوش بیاید سپس حرارت را کم کنید.
لپه های پاک کرده را از شب قبل در اب خیس کنید ، لپه ها را تمیز شسته سپس بپزید و ابکش کنید ، برنج را نیز بپزید و ابکش نمائید ، لپه ها و برنج را به همراه ۱ پیاز کوچک و نصف گوشت ها چرخ کنید یا بکوبید تا خوب له شوند ، تخم مرغ ها و نصف دیگر گوشت را به همراه ارد نخودچی ، نمک ، فلفل ، کمی مرزه ، تره خرد شده و دارچین به مواد اضافه کنید و خوب ورز دهید.
مواد را به قسمت های دلخواه تقسیم کنید ، هر قسمت را جداگانه در دست بگیرید و کمی ورز دهید ، درون هر قسمت را گود کنید و درون هر قسمت یک تخم مرغ پخته ، کمی پیازداغ ، چند عدد الو و کمی مغز گردو قرار دهید سپس خوب گرد کنید تا بصورت یک توپ در اید و درزی نداشته باشد ، پس از اتمام کار ارام ارام کوفته ها را در ابی که از قبل اماده کرده اید قرار دهید ( اب کوفته نباید در حال جوشیدن باشد ).
پس از قرار دادن کوفته ها اجازه دهید تا کمی خودشان را بگیرند و سفت شوند سپس میتوانید کمی کوفته ها را بچرخانید تا اب و روغن به تمام نقاط کوفته برسد ، ۱ تا ۲ ساعت برای پخت کوفته ها زمان لازم است و پس از این زمان کمی شعله را بیشتر کنید تا اب کوفته ها غلیظ تر شود ، میتوانید داخل اب کوفته حدود ۲ قاشق ارد نخودچی که با کمی روغن تفت داده شده است بریزید تا غلظت بیشتری داشته باشد.
پس از اماده شده کوفته ها اجازه دهید کمی سرد شوند سپس اب کوفته را به ظرف سرو اضافه کنید.
نکته : بهتر است برای کوفته از گوشت مخلوط گوسفند و گوساله استفاده کنید ، گوشت نباید خیلی چرب یا خیلی خشک باشد.
اب کوفته نباید در زمان ریختن کوفته ها در حال جوش باشد چون کوفته ها از هم میپاشد ، تا زمانی که کوفته ها سفت نشدند نباید اب بجوشد بلکه باید ریزجوش بزند ، باید برای جلوگیری از ترک خوردن کوفته تمام مواد خوب ورز داده شوند.