1. برنج را شسته و با نمک خیس مي‌کنیم. مرغ را با یک عدد پیاز، نمک و 3 فنجان آب می‌پزیم، طوری‌که بعد از پختن یک فنجان آب مرغ داشته باشد.
2. استخوان‌های مرغ را جدا می‌کنیم. زعفران را در کمی آب جوش حل می‌کنیم. ماست را به هم می‌زنیم. نصف زعفران حل شده در آب جوش را با کمی نمک، فلفل و سه عدد زرده تخم‌مرغ داخل ماست می‌ریزیم و به هم می‌زنیم.
3. گوشت مرغ را در ماست می‌خوابانیم. برنج را پخته و قبل از نرم شدن مغز برنج، آن را آبکش می‌کنیم. در ته یک قابلمه تفلون دو تا سه عدد زرده تخم‌مرغ، نصفی از روغن لازم و یکی دو ملاقه از ماستی را که گوشت را در آن خوابانده بودیم، می‌ریزیم و دو تا سه کفگیر برنج در این مایه می‌ریزیم و به آرامی آن را هم می‌زنیم.
4. مایه را در ته ظرف با پشت قاشق صاف می‌کنیم. مقداری گوشت مرغ روی برنج می‌چینیم و مقداری برنج روی آن می‌ریزیم و بقیه گوشت را روی برنج چیده و با بقیه برنج روی گوشت را می‌پوشانیم.
5. با قاشق، برنج را کمی فشار می‌دهیم که بهم بچسبد. آب مرغ را با بقیه زعفران و روغن آب کرده و ماست مخلوط می‌کنیم. این مایه را روی سطح برنج می‌دهیم. در ظرف را می‌بندیم و ظرف را روی شعله اجاق قرار می‌دهیم.
6. مدت یک ساعت و نیم تا دو ساعت صبر می‌کنیم تا ته چین دم بکشد. در ضمن هر چه قدر حرارت ملایم و مدت طبخ طولانی تر باشد، ته دیگ پلو کلفت تر می‌شود.
7. زرشک را شسته و با یک قاشق روغن، کمی آن را تفت می‌دهیم. سپس شکر و یک چهارم فنجان آب به آن اضافه می‌کنیم تا زرشک حالت مربایی به خود بگیرد.
8. پس از دم کشیدن ته چین، قابلمه را در یک دیس گرد بر می‌گردانیم و روی آن را با زرشک تزیین می‌کنیم . در صورت تمایل می‌توانیم نصف زرشک را لابلای گوشت و برنج قرار دهیم.