1. ابتدا درون زودپز کمی روغن می‌ریزیم. ماهیچه‌های پاک شده و شسته شده را درون آن ریخته و پیازی به شکل نگینی ریز می‌کنیم و اضافه می‌کنیم.
2. حدود 1/2 قاشق غذاخوری زردچوبه می‌ریزیم و با حرارت متوسط به مدت یک ربع تا 20 دقیقه آن را تفت می‌‌دهیم. در این مدت دائم به هم می‌زنیم تا آب پیاز کم کم به خورد ماهیچه برود و بوی گوشت گرفته شود.
3. آب می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم تا کاملا بپزد و آب آن به اندازه دلخواه باقی بماند. در آخر نمک را اضافه می‌کنیم.
4. ابتدا مقداری آب درون قابلمه ریخته وقتی به جوش آمد برنج خیس خورده را همراه نمک اضافه می‌کنیم. آب که دوباره به جوش آمد باقالی‌ها را اضافه می‌کنیم.
5. برای سبز ماندن رنگ باقالی آب گردانی می‌کنیم. به این طریق که در ظرفی مقداری آب جوش آمد یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین ریخته باقالی‌ها را کم کم درون آبکش پلاستیکی ریخته یک دقیقه درون آبجوش قرار می‌دهیم.
6. بلافاصله درون آب سرد یا زیر شیر آب سرد قرار می‌دهیم. آب آن که کشیده شد استفاده می‌کنیم.
7. فقط برنج را تست می‌کنیم هر وقت که آماده آبکش شدن شد آبکش می‌کنیم. درون قابلمه کمی روغن می‌ریزیم. سیب‌زمینی‌ها را حلقه می‌کنیم و در کف قابلمه می‌چینیم.
8. یک قاشق روی آن زعفران دم کرده ریخته کمی از برنج ریخته و شبت می‌پاشیم. دارچین و هل و پودر گل سرخ و کمی روغن آب کرده لابه‌لای برنج می‌ریزیم.
9. در آخر کره را به قطعات نازک نازک خرد کرده روی سطح برنج می‌چینیم. نصف استکان آب جوش دور قابلمه ریخته و به مدت یک ربع دم می‌کنیم. سپس ماهیچه‌های آماده شده را می‌توانیم لای برنج موقع کشیدن در دیس قرار می‌دهیم یا به شکل جداگانه در کنار برنج سرو کنیم.