1. مرغ را با یک عدد پیاز و مقدار کمی آب پخته و بعد نمک بزنید و بگذارید آب مرغ تبخیر شود تا مرغ مزه‌دار شود بعد با با کارد یا با دست آن‌را ریز ریز کنید.
2. پیازچه را شسته و را با کارد ریز کنید.
3. نان همبرگر بایستی کمی بیات باشد( از نان همبرگر که یک روز از زمان پختش گذشته است استفاده کنید) تا هنگام برش، پف نان نخوابد و خوب برش داده شود. به روشی که در تصویر می بینید با کارد دندانه دار برش‌های عمودی و افقی با فاصله 1/5 سانتی‌متر از هم و تا عمقی که موجب حدا شدن نان نشود برش دهید. این برش‌ها تا ارتفاع تقریبا یک سانتي‌متری به انتها ادامه دارد واگر تا انتها این کار را انجام دهید نان همبرگر تکه‌تکه شده و یک پارچگی خود را از دست می‌دهد پس زمان برش دادن دقت لازم را بکنید. حالا یک نان همبرگر دارید که در قسمت زیر به هم متصل و در بالا شبیه به مکعب‌های متصل به نان بوده و فواصل آن باز است.
4. در بین شیارها( فواصل بین مکعب‌ها) ابتدا با مقداری سس پر کنید و بعدیک لایه پنیر رنده شده و یک لایه مرغ بریزید و کمی فلفل سیاه بپاشید سپس روی مرغ هم پیازچه بریزید. اگر کسی به شما کمک می‌کند می‌تواند به وسیله دو کارد میوه‌خوری شیارها را به ترتیب باز کند و شما این شیارها را پر کنید، اما اگر به تنهایی این کار را انجام می‌دهید به مدت زمان بیشتری برای این کار نیاز دارید.
5. با همان کارد میوه‌خوری البته با لبه پشتش که تیز نیست سعی کنید مرغ و پیازچه را به قسمت‌های عمقی‌تر نان هدایت کنید. اگر این کار درست و با دقت انجام شود نان و محتویاتش مثل گل شکفته می‌شود.
6. در آخرین مرحله مالیدن کره به سطح نان و ریختن پنیر و سیر رنده شده و مقدار کمی پیازچه است. باز هم اگر می‌خواهید پیتزا خوشمزه شود پنیر را به داخل شیارها هدایت کنید.
7. فرا را روشن کنید و اجازه دهید تا 10 دقیقه بگذرد بعد نان را در فر گذاشته و هر زمان که پنیر آب شد پیتزا آماده سرو است.